ne sıklıkla içerik girmeliyim

Ne Sıklıkla Makale / İçerik Girmeliyim?

Web sitesini güncelleme sıklığı ne olmalı?
Kaç günde bir makale girmelisiniz?
Sık ve düzenli makale / içerik girmenin SEO’ya etkisi var mı?
Web sitenize ne sıklıkla makale / içerik girmelisiniz?

Cevap veriyoruz : Hiç.

Eğer web siteniz bir hizmeti, bir şirketi, bir markayı vs. tanıtıyorsa, düzenli olarak makale girmenize gerek yoktur. 

Haber sitesi değilseniz, bir alanda güncel gelişmeleri duyuran, yorumlayan (örneğin moda blogu, teknoloji blogu, oyun blogu vs.) bir siteniz yoksa, kişisel bir blog (örneğin okuduğunuz kitaplar, gezdiğiniz yerler, çektiğiniz fotoğraflar vs.) tutmuyorsanız, Google sizden düzenli olarak içerik girmenizi beklemez.

Örnek vermek gerekirse, direksiyon dersi veren bir sürücü kursuysanız, her gün içerik, makale girmek zorunda değilsiniz. Zaten bu sektörde her gün yeni bir şey paylaşamayacağınız için, ya sürekli kendini tekrar eden, aynı anahtar kelimeyi defalarca tekrarlayan makaleler paylaşacaksınız ve bunlar bir süre sonra SPAM haline gelecek.

Eğer sabit, düzenli bir hizmetiniz varsa, siteyi kurduğunuzda en başta tüm içeriğinizi girin. Hizmetleriniz, yaptığınız işler, sıkça sorulan sorular vs. Bırakın Google sitenizi indexlesin.

Eğer sabit bir hizmet veriyorsanız ancak sektörünüzde gelişmeler yaşanıyor ve bunu hem siz takip ediyor, hem de ziyaretçilerinize duyurmak istiyorsanız, iki yöntem var :

  1. Blog oluşturun. İsterseniz sitenizin altında bir blog kategorisi oluşturun. İsterseniz ücretsiz blog hizmeti veren yerlerden bir blog açarak, burada paylaşın. Yazılarınızın sonunda da, kendi sitenize (ana sayfanıza/iç sayfalara) link verin.
  2. Bu yazıları sosyal medya hesaplarınızdan (örneğin Facebook sayfanızdan) içerik olarak paylaşın ve sonunda sitenize link verin.
İlginizi Çekebilir :  İç SEO & Dış SEO Ayrımı ve Farkı