woorank nedir

Ücretsiz SEO Analiz Araçları. Ücretsiz SEO Raporu. Ücretsiz SEO Puanı Öğrenme.

SEO ile ilgili bir çok sitede karşımıza SEO puanı öğrenme, SEO analizi ile ilgili araçlar çıkar. Bu araçlara sitemizin adresini girdiğimizde saniyeler içinde sitemizin eksiklerini(!) de gösteren bir SEO puanı belirlenir.

Bu araçların hiçbiri gerçek sonucu vermemektedir.

Dikkat edin, bu araçlara hangi siteyi yazarsanız yazın hemen hemen aynı sonucu verirler ve aynı hataları gösterirler. Kendiniz deneyebilirsiniz. Örneğin ilk önce kendi sitenizin adresini yazıp, deneyin. Daha sonra sektörünüzde Google’da birinci sırada çıkan siteyi de yazın. Neredeyse aynı puanla, aynı şeylerin yazdığını göreceksiniz.

Bu araçların SEO puanı belirlerken göz önüne aldığı kriterlerin çoğu artık modası geçmiş, Google’ın yeni algoritmalarında önemi bulunmayan (veya çok az önem taşıyan) şeylerdir. (Örneğin “Meta Keywords” gibi.)

Peki SEO puanı, SEO raporlaması konusunda güvenebileceğimiz araçlar yok mu? Elbette var, ancak ne yazık ki bedava değiller.

Profesyonel SEO raporlama / SEO analiz araçları içerisinde en kapsamlı ve gerçeğe yakın sonuç veren araçlardan biri Woorank‘tir.

woorank nedir
Woorank SEO Analiz Aracı

Woorank’in ücretsiz deneme versiyonu da olmasına rağmen, profesyonel amaçlı kullanılan ücretli versiyonunda 40 farklı SEO kriterine göre sitenize 100 üzerinden bir SEO puanı verilmektedir. Bu kriterler arasında :

Sitenin aylık ziyaretçi sayısı. Alexa sıralaması. Google'da indexlenen sayfa sayısı. Ana sayfanın title ve description meta tag'lerinin değerlendirmesi. Robots.txt ve Sitemap değerlendirmesi. Google Analytics kaydı olup olmadığı. Backlink sayısı. Sosyal medya profilleri.

gibi bir çok kriter yer almaktadır.

Daha basit, özet bir SEO analizi isterseniz, Wincher‘ı da tavsiye edebilirim.

Ancak, SEO analizinin tamamen sitenin amacına, sektörüne göre yapılması gerektiğini ve şablon SEO analizlerinin hiçbir zaman tam olarak doğru yolu göstermeyeceğini unutmayın.

Siteniz için tamamen ücretsiz, manuel SEO değerlendirmesi ve analizi yaptırmak isterseniz, ana sayfamızdaki formu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Kripto para ile ödeme alan SEO şirketi